Blues na niedzielę

Scena Letnia 2013  » Blues na niedzielę

7, 14, 21, 28 lipca o godz. 19.00

Claude Hay | Kasa Chorych | Magda Piskorczyk | JJ Band

 • fot. Grzegorz Lipiec

  Claude Hay (Australia)

  NIEDZIELA - 7.07 godz.19.00 - Wykonawca rodem z Australii, a dokładnie to z Blue Mountains, malowniczej krainy położonej w pobliżu Sydney. Jest artystą, którego występy określa się mianem One Man Roots & Loops Band czyli, wszystko co wykonuje na scenie robi samodzielnie z niewielkim udziałem...

 • fot. Piotr Kosela

  Kasa Chorych

  NIEDZIELA - 14.07 godz.19.00 Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka. Zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). W połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyką przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru.

 • foto. Irek Graff

  Magda Piskorczyk

  NIEDZIELA- 21.07 godz.19.00 - Wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Anglii. Autorka płyty studyjnej "Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka; albumu "Magda Live", na żywo zarejestrowanego w Radiu Gdańsk, oraz płyty prezentującej koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem: "Live at Satyrblues".

 • JJ BAND 2013.jpg

  JJ Band

  NIEDZIELA - 28.07 godz.19.00 - J.J.Band z Jeleniej Góry w ciągu dziesięciu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues", a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues".