Klezmafour

Scena Letnia 2013  » Klezmerskie piątki » Klezmafour

PIĄTEK- 5.07 godz.19.00 - KLEZMERSKIE PIĄTKI


KLEZMAFOUR


Zespół powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.
W ich repertuarze znajdują się utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów oraz kompozycje własne członków zespołu. Rzeczą, do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku".
Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie "idealnego zgrania" w sposób profesjonalny i przemyślany.

Skład zespołu:
Andrzej Czapliński - skrzypce
Wojciech Czapliński - klarnet
Rafał Grząka - akordeon
Gabriel Tomczuk - kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja

Strona internetowa: www.klezmafour.pl


Wstęp: 25 zł. - na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.