Karolina Cicha

Scena Letnia 2013  » Klezmerskie piątki » Karolina Cicha

  • fot. Piotr Kosela
    fot. Piotr Kosela

PIĄTEK- 19.07 godz.19.00 - KLEZMERSKIE PIĄTKI


KAROLINA CICHA


Wokalistka, aktorka, multiinstrumentalistka, kompozytor-ka. W latach 2005-2009 związana była z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych “GARDZIENICE” jako odtwórczyni tytułowych ról w spektaklach „Elekra” i „Ifigenia w A…”
Zadebiutowała płytowo w albumie „GAJCY!” wydanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Piosenka "Miłość bez jutra" z tej płyty była wg. portalu INTERIA jednym z dziesięciu najlepszych utworów w muzyce rockowej 2009 r. W kolejnym roku nagrała płytę „WWW.WAWA2010.PL” z własnymi aranżacjami piosenek o Warszawie (na płycie wystąpili m.in. CZESŁAW ŚPIEWA, MAMADOU DIOUF, TITUS, T. BUDZYŃSKI, T. TYMAŃSKI). W 2010 roku pojawiła się jej płyta: „Do ludożerców” z muzyką do tekstów TADEUSZA RÓŻEWICZA. Wydała album „Miękkie maszyny”, w którym po raz pierwszy Cicha wypowiada się jako autorka tekstów. Ukończyła polonistykę w Białymstoku ze stopniem doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.
W dziedzinie muzyki jest samoukiem.
Na koncert złożą się utwory do tekstów żydowskich poetów pochodzących z Podlaskiego: Chaima Siemiatyckiego, Rabina Elizera Szulmana, Liby Bursztejn z Tykocina, czy Morrisa Rosenfelda z okolic Sejn. Usłyszymy też tekst Rivki Tiktiner – XVI wiecznej uczonej mającej korzenie w tych stronach, zapisaną w archaicznym jidysz. Będzie też miejsce na pieśni będące świadectwami miejsc - jak "Bialystok main heim".

Strona internetowa: karolinacicha.eu


Wstęp: 25 zł. - na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.